My Everyday Look






coat / Zaraturtleneck / Karen Millenjeans/ Topshopvest/ Topshopsunglasses / Chanelbag / Chloéshoes / Dune
En ole aikoihin tehnyt asupostausta, mutta nyt kevättä kohti pukeutuminen (tai lähinnä asukuvien ottaminen) inspiroi taas enemmän, joten päivän asuja taas silloin tällöin luvassa. Nämä asukuvat otettiin sunnuntaina, kun kävimme Trafford Centerissä Manchesterin lähellä. En yleensä ole ostos/viihdekeskusten suurin ystävä, mutta Trafford Centeristä jostain syystä tykkään kovasti. Suosittelen käymään, jos joskus matkustaa Manchesteriin ja haluaa shoppailla. Tämän tyylinen klassinen asu on ollut hyvin tyypillinen muutenkin koko alkuvuoden. Aurinko on paistanut yllättävän paljon Englannissa, joten aurinkolaseille on ollut käyttöä ja huivinkin on voinut jättää kotiin ja käyttää vain poolokauluksia. Ihan parasta!
Ajattelin myös, että voisin taas vähän kertoa, mitä blogiin on tulossa lähiaikoina:♥ Vegaanisen/gluteenittoman lasagnen resepti♥ Postaus sokerista ja makeanhimon taltuttajista♥ Video kehonpaino jalkatreenistä♥ Brunssi hävikkiruuasta♥ Postaus oil pullingista (ollut kyllä tekeillä jo pari kuukautta, sorii :D)♥ Parhaat KeittokirjavinkkiniJne.. Myös postaustoiveita ja ideoita otetaan aina vastaan js olisi myös kiva kuulla, kiinnostaako teitä asukuvapostaukset vai pitäydynkö hyvinvointiteemassa?! :)
SUMMARY: I haven´t done any outfit posts for a while but now when we are going towards spring I´m more inspired about fashin and outfits and especially shooting it. I was wearing this outfit last Sunday when we visited the Trafford Shopping Center near Manchester. Actually I wear something similiar to this almost everyday... Totally my "comfort outfit". :) It has been so sunny in England that sunglasses are almoust a must and I have changed my scarf for a turtleneck! I love that the weather is getting warmer all the time. :)